Kosovo Dabje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kosovo Dabje
Fshat
Vendndodhja
Kosovo Dabje is located in Maqedonia e Veriut
Kosovo Dabje
Kosovo Dabje
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 720 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 57′ 48″ Veri

22° 44′ 04″ Lindje

Popullsia 21 banorë (2002)