Kostanjevica na Krki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kostanjevica-grad-samostan-3.JPG

Kostanjevica në Krka (gjermanisht: [Landstraß an der Gurk] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një vendbanim, qendër komune dhe qytet zyrtar në Slloveni, në Rajonin e Posavskës.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]