Kostanjevica na Krki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kostanjevica-grad-samostan-3.JPG

Kostanjevica në Krka (gjermanisht: Landstraß an der Gurk) është një vendbanim, qendër komune dhe qytet zyrtar në Slloveni, në Rajonin e Posavskës.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]