Kovënca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kovënca
Fshat
noform
Vendndodhja
Kovënca is located in Maqedonia e Veriut
Kovënca
Kovënca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Gjevgjeli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 232 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1480
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 13′ 31″ Veri

22° 24′ 47″ Lindje

Popullsia 177 banorë (2002)