Krajova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Craiova
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Dolj
Kryetari i Bashkisë Lia Olguţa Vasilescu
Partia USL
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 341,59 km2
Popullsia 298.643 banorë

Craiova është qyteti i Rumunisë.