Jump to content

Kranj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kranj (gjermanisht: Krainburg) është një vendbanim, qendër komune dhe qytet zyrtar në Slloveni, selia e Rajonit Gorenjska.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]