Kranj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kranj Mesto.jpg

Kranj (gjermanisht: [Krainburg] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një vendbanim, qendër komune dhe qytet zyrtar në Slloveni, selia e Rajonit Gorenjska.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]