Kravasara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kravasarë
Fshat
Vendndodhja
Kravasarë is located in Greqia
Kravasarë
Kravasarë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Beoti
Komuna Livadhi
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 34′ 17″ Veri

22° 47′ 0″ Lindje

Popullsia 38 banorë (2011)

Kravasarë[1] (greqisht: Βασιλικά/Vasiliká) është fshat në qarkun i Beotisë, Greqi. Përpara vitit 1953, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κραβασαράς/Kravasarás.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 36.
  2. ^ Πανδέκτης: Kravasarás - Vasiliká