Kriezeza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kriezezë
Κριεζά
Fshat
Vendndodhja
Kriezezë is located in Greqia
Kriezezë
Kriezezë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Eube
Komuna Qim-Alliver
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 23′ 54″ Veri

24° 8′ 14″ Lindje

Popullsia 616 banorë (2011)

Kriezezë ose Kriezez[1] (greqisht: Κριεζά/Kriezá) është fshat në qarkun i Eubesë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 38, 202, 272, 277.