Kristanna Loken

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Kristanna Sommer Loken (lindur me 8 tetor 1979 është aktore dhe modele Amerikane e cila ka luajtur ne filmin Terminator 3: Rise of the Machines ne rolin e TX ne vitin 2003 ajo ka luajtu edhe ne disa filma tjere dhe seriale amerikan ajo eshte nje Amerikane me orgjine Norvegjeze.

Kristanna Loken
5.21.11KristannaLokenByLuigiNovi.jpg
Linda ne vitin 2009
Ditëlindja: (1979-10-08) 8 Tetor, 1979 (37 vjeç)
Vendlindja: Ghent, New York,Shtetet e Bashkuara
Role të shquar: TX
Filma & seriale 
 shquar:
Terminator 3: Rise of the Machines
Pseudonime: Kristanna,Loken
Bashkëshort(ja): Noah Danby 2008-2009
Kombësia: Amerikane

Jeta e Hershme[redakto | redakto tekstin burimor]

Kariera si Aktore[redakto | redakto tekstin burimor]

Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kariera si Modele[redakto | redakto tekstin burimor]

Jeta Personale[redakto | redakto tekstin burimor]

Rreferncat[redakto | redakto tekstin burimor]