Kristina Maksuti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kristina Maksuti (lindur më 6 shkurt 1993) është një futbolliste profesioniste shqiptare e cila luan si sulmuese për SV Meppen të Frauen-Bundesligës dhe për kombëtaren shqiptare të femrave.