Kristopoja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kristopojë
Σταυρούπολη
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Lindore dhe Trakë

Kristopojë (bulgarisht: Кръстополе/Krǎstopole; turqisht: Yeniköy; greqisht: Σταυρούπολη/Stavroúpoli, ose në katharevusa: Σταυρούπολις/Stavroúpolis) është një fshat në perëndim të Trakës, Greqi në rajonin e Maqedonisë Lindore dhe Trakë. Vendbanimi ka 797 banorë (2001).