Krora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krorë
Στεφάνη
Fshat
Vendndodhja
Krorë is located in Greqia
Krorë
Krorë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Beoti
Komuna Brac
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 798 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 10′ 32″ Veri

23° 32′ 47″ Lindje

Popullsia 222 banorë (2011)

Krorë[1] (greqisht: Στεφάνη/Stefáni) është fshat në qarkun i Beotisë, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κρώρα/Króra.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 36.
  2. ^ Πανδέκτης: Króra - Stefáni