Kryetari i bashkisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kryetari i Bashkisë)
Jump to navigation Jump to search

Kryetar i Bashkise është një titull i cili përdoret për udhëheqësit e Bashkive të Shqipërisë. Në Kosovë njihet si kryetar komune.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.