Kryetari i bashkisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Kryetar i Bashkise është një titull i cili përdoret për udhëheqësit e Bashkive të Shqipërisë. Në Kosovë njihet si kryetar komune.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]