Ksamili (Korint)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ksamil
Εξαμίλια
Fshat
Vendndodhja
Ksamil is located in Greqia
Ksamil
Ksamil
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Korint
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 53′ 51″ Veri

22° 55′ 43″ Lindje

Popullsia 1810 banorë (2011)

Ksamil[1] (greqisht: Εξαμίλια/Examília) është fshat në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 36.