Kurfalia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kurfalia
Курфалија
Fshat
noform
Vendndodhja
Kurfalia is located in Maqedonia e Veriut
Kurfalia
Kurfalia
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 728 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 45′ 39″ Veri

22° 19′ 25″ Lindje

Popullsia 43 banorë (2002)