Kuvella (Karistë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kuvellë
Κουβέλλες
Fshat
Vendndodhja
Kuvellë is located in Greqia
Kuvellë
Kuvellë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Eube
Komuna Karistë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 107 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 10′ 54″ Veri

24° 14′ 7″ Lindje

Popullsia 44 banorë (2011)

Kuvellë[1] (greqisht: Κουβέλλες/Kouvélles) është fshat në qarkun i Eubesë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 38.