Lëkura (Kallavrit)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lëkurë
Λυκουρία
Fshat
Vendndodhja
Lëkurë is located in Greqia
Lëkurë
Lëkurë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Perëndimor
Qarku Kallavrit
Komuna Kallavrit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 51′ 38″ Veri

22° 12′ 51″ Lindje

Popullsia 501 banorë (2011)

Lëkurë[1] (greqisht: Λυκουρία/Likouría) është fshat në qarkun i Kallavritit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 37.