Lëng limoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
  • Zihet uji me sheqer dhe ftohet, limonat shtrydhen, kullohen dhe përzihen me ujin me sheqer. Hidhet në gota duke vënë nga 1 fetë limoni.
Duhen:
limona 3 kokrra mesatare, sheqer 1 gotë, ujë 3 gota.