Lëpirëse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Lëpirëse është zakonisht sheqer i shkrire qe formësohet ne trjten e një gjeli apo molle qe vishen me sheqer te shkrire dhe u jepeshin dikur fëmijëve.