Lăzăreni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lăzăreni
Komunë
Vendndodhja
Lăzăreni is located in Rumania
Lăzăreni
Lăzăreni

Koordinatat: 46°52′V 22°6′L / 46.867°V 22.100°L / 46.867; 22.100

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 80.05 [1] km2
Popullsia 2955 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417305
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Bicăcel, Calea Mare, Cărăndeni, Cărănzel, Gepiş, Gruilung, Lăzăreni, Miheleu
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Lăzăreni është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2955 banorësh dhe sipërfaqe 80.05 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Bicăcel, Calea Mare, Cărăndeni, Cărănzel, Gepiş, Gruilung, Lăzăreni, Miheleu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)