La Carolina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Carolina
Komunë
Vendndodhja
La Carolina is located in Spanjë
La Carolina
La Carolina

Koordinatat: 38°16′V 3°37′P / 38.267°V 3.617°P / 38.267; -3.617

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Jaén
Qarku La Carolina
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 201 km2
Lartësia 595 m (m.n.d.)
Popullsia 15808 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

La Carolina është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Carolina, të provincës Jaén. La Carolina ka 15808 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 201 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]