Jump to content

La dama de rosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga La Dama de rosa)

La dama de rosa (sq. Zonja me te kuqe) është një telenovel nga Venezuela me Carlos Mata dhe Jeannette Rodriguez1986. Ajo u shkrua nga José Ignacio Cabruja dhe e drejtuar nga Luis Manzo. Fillimisht u lëshuar nga RCTV.

Skenari[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gabriela Suarez, një najzë e re ne shkollë dhe me ekip basketbolli, fillon punën në lavazh i makinave për të ndihmuar financiarisht familjen e saj, sepse babai i saj sapo ka vdekur dhe ajo është më e madhja nga vëllai dhe motra.

Lavazhi i makinave është në pronësi të një biznesmeni të famshëm, Clemente Tito, i cili me Gabriela do të ketë një romancë të shkurtër, por plot pasion. Shpejt, Gabriella inkriminohet në mënyrë të gabuar në një shkelje të trafikut të drogës, për të cilën dënohet me burg me 15 vjet burgim.

Tito Clemente e braktis në fatin e vet, duke e injoruar edhe pse ajo priste djalin i tij. Gabriela Suárez bën planet e saj të arratisjes, e cila do të zhvillohet më së fundi, mbasi ka plotësuar plotësuar shtatë vjet burg. Një qëllim të vetëm për ekzistim e inkurajon Gabriela : hakmarrje të njeriut që i ka shkatërruar jetën.

Për ta bërë këtë ndryshon pamjen fizike dhe duke përdorur një identitet të ri, dhe kthehet përsëri në jetën e Titos Clemente me synimin që të bie në dashuri përsëri.

Versione te reja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Interpretojnë :[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]