La Guancha, Tenerife

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Guancha
Komunë
Stema_figuraFlag of La Guancha.svg
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku  Tenerife
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.77[1] km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 5448[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

La Guancha është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. La Guancha, Tenerife ka 5448[2] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.77[3] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "SUPERFICIE, PERÍMETRO Y ALTITUD DE LOS MUNICIPIOS DE CANARIAS" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 dhjetor 2012. Marrë më 27 prill 2016.
  2. ^ a b "Población en Canarias. Tenerife. 1-1-2013" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali origjinali më 16 prill 2014. Marrë më 27 prill 2016.
  3. ^ "SUPERFICIE, PERÍMETRO Y ALTITUD DE LOS MUNICIPIOS DE CANARIAS" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 dhjetor 2012. Marrë më 27 prill 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°22′30″V 16°39′10″P / 28.37500°V 16.65278°P / 28.37500; -16.65278