La Línea de la Concepción

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Línea de la Concepción
Komunë
noform
View of La Línea de la Concepción as seen from the Rock of Gibraltar
Stema_figuraBandera lalinea.JPG
Vendndodhja
La Línea de la Concepción is located in Spanjë
La Línea de la Concepción
La Línea de la Concepción

Koordinatat: 36°10′V 5°20′P / 36.167°V 5.333°P / 36.167; -5.333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Campo de Gibraltar
Kryetari i Bashkisë Gemma Araujo Morales (2011)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.27 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 64645 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1870 (1870)
Vendasit Linense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11300
Prefiksi (+34) 956 ó 856
Faqja Zyrtare http://www.lalinea.es

La Línea de la Concepción është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Gibraltar, të provincës Cádiz, në Andalusia. La Línea de la Concepción ka 64645 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]