La Matanza de Acentejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Matanza de Acentejo
Komunë
Flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku  Tenerife
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.11[1] km2
Lartësia 425 m (m.n.d.)
Popullsia 8944[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

La Matanza de Acentejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. La Matanza de Acentejo ka 8944[3] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.11 km2.[3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "SUPERFICIE, PERÍMETRO Y ALTITUD DE LOS MUNICIPIOS DE CANARIAS" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 dhjetor 2012. Marrë më 29 prill 2016.
  2. ^ "Población en Canarias. Tenerife. 1-1-2013" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali origjinali më 18 prill 2014. Marrë më 29 prill 2016.
  3. ^ a b "Población en Canarias. Tenerife. 1-1-2013" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali origjinali më 18 prill 2014. Marrë më 29 prill 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°27′10″V 16°27′20″P / 28.45278°V 16.45556°P / 28.45278; -16.45556