La dueña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

La dueña (Zonja) është një telenovelë meksikane e vitit 1995, me regjisor Roberto Gomez dhe skenarist Carlos Daniel.

Telenovela u prodhua nga Televisa, dhe u transmetua edhe në SHBA për herë te parë më 18 korrik 1995.

2001 bëhet një version i ri i quajtur Amor e Odio (Dashhuri dhe Urretje) prodhuar në Brazil.

Kënga shoqëruese është Tengo todo contigo nga Adolfo Ángel "El Cuervo".

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Angelica Rivera ... Regina Villareal

Cynthia Klithbo ... Laura

Norma Herrera ... Berenice

Salvador Sánchez ... Macario

Raúl Ramírez ... Severiano

Miguel Pizarro ... Octavio

Jorge del Campo ... Don Anselmo

Eduardo López Rojas ... Goyo

Francisco Gattorno ... José María

Eduardo Santamarina ... Mauricio