Ladoga, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ladoga, Indiana
Anglisht : Ladoga, Indiana
qytet
noform
Vendndodhja
Ladoga, Indiana is located in SHBA
Ladoga, Indiana
Ladoga, Indiana

Koordinatat: 39°54′55″V 86°47′57″P / 39.91528°V 86.79917°P / 39.91528; -86.79917

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Montgomery
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.4 km2
 •  tokësore 1.4 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 985 banorë (2010)
Dendësia 704.3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EST-5
Verore EST-5
Kodi Postal 47954
Prefiksi 765
Koordinatat 39° 54′ 55″ Veri

86° 47′ 57″ Perëndim

Ladoga, Indiana (Ladoga, Indiana) është një qytet në qarkun Montgomeryshtetit federal Indiana, SHBA. Në Ladoga, Indiana jetojnë 985 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 704.3 banor/km2 (1824.1 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 1.4 km2 (0.54 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 250 m (820 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ladoga, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale