Lass mich niemals gehen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

===== Titulli ===== Lass mich niemals gehen

==== Autori ==== Musso, Guillaume ==== Personazhet kryesore ==== Ethan, Celine

==== Personazhet dytesore ==== Marisa, Jimmy

==== shtepia botuese ==== aufbau taschenbuch, printuar ne Gjermani, berlin 2010

permbajtja[redakto | përpunoni burim]

Pesembedhjete vjet me pare, Ethan la gjithcka pas , shtepine, miqte, familjen madje dhe dashurine e tij Celinen, per te bere nje jete joheshse. Ai shkon ne qytetin e Montattan ku atje beri nje karriere te shkelqyer si psikolog i nje media te idealizuar. Ai shkruan per Bestseller nen temen e tij "besimi dhe lumturia ne jete" , por ne fakt Ethan vete ndihet shume i vetmuar dhe bosh , nuk kenaqej me ate cka kishte arritur . Ai shikon cdo dite e me shume femra te gjata dhe te bukura por ia nuk mund ta harroje dashurine e tij Celine te cilen e kishte braktisur vite me pare per te vazhduar jeten e sukseshme.