Jump to content

Latinos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Latinos (përshtatje në shqip: Latinosët) është shprehje e përdorur për të treguar një grup të popullsisë së ShBA-së, të cilët kryesisht janë mërgimtar të ardhur nga Meksika (Çikanos), nga Amerika qendrore dhe ajo jugore.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Der Grosse Brock Haus, 13, fq.27 ISBN 3-7653-0353-4