Lazkao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lazkao
Komunë
noform
Flamuri_figura
Vendndodhja
Lazkao is located in Spanjë
Lazkao
Lazkao

Koordinatat: 43°2′16″V 2°11′14″P / 43.03778°V 2.18722°P / 43.03778; -2.18722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Goierri
Kryetari i Bashkisë Azeari Sumakila Andonegi (Bildu)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.4 km2
Popullsia 5409 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 2′ 16″ Veri

2° 11′ 14″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lazkao.net

Lazkao është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Goierri, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Lazkao ka 5409 banorë (2005), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]