Lazuri de Beiuş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lazuri de Beiuş
Komunë
Vendndodhja
Lazuri de Beiuş is located in Rumania
Lazuri de Beiuş
Lazuri de Beiuş

Koordinatat: 46°35′V 22°24′L / 46.583°V 22.400°L / 46.583; 22.400

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.92 [1] km2
Popullsia 1735 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417300
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Băleni, Cusuiuş, Hinchiriş, Lazuri de Beiuş
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Lazuri de Beiuş është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1735 banorësh dhe sipërfaqe 58.92 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Băleni, Cusuiuş, Hinchiriş, Lazuri de Beiuş.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)