Ledio Lako

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ledio Lako ka lindur në Tiranë në 6 prill 1981 por me origjinë është nga korça, dhe është rritur në një lagje "puro tironse" është aktor i mirënjohur shqiptar, i filmave dhe komedive. Ai ka luajtur në mbi 50 filma dhe skeçe humori. Gjithashtu, ka dubluar dhe shumë filma si vizatimorë, ashtu dhe të tjerë. Që nga viti 2005, ai luan edhe në Portokalli, disa role si: Kapo, Hekri dhe Melamin Berati, Ramadan Kafsha, Koha Jote etj.[1]


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.