Lefter Dilo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Lefter Dilo (Gjirokastër, shtator 1914 - 14 janar 1990) ka qenë drejtori i Muzeumeve të Gjirokastrës dhe historian.

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.