Leintz Gatzaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leintz Gatzaga
Komunë
noform
In the hills south of Leintz Gatzaga
Vendndodhja
Leintz Gatzaga is located in Spanjë
Leintz Gatzaga
Leintz Gatzaga

Koordinatat: 42°59′V 2°34′P / 42.983°V 2.567°P / 42.983; -2.567

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Debagoiena
Kryetari i Bashkisë Eusebio Villar Azkarate
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.72 km2
Lartësia 455 m (m.n.d.)
Popullsia 263 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.leintzgatzaga.com

Leintz Gatzaga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Debagoiena, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Leintz Gatzaga ka 263 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.72 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]