Leioa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leioa
Komunë
noform
Leioa town hall
Stema_figura
Vendndodhja
Leioa is located in Spanjë
Leioa
Leioa

Koordinatat: 43°19′44″V 2°59′5″P / 43.32889°V 2.98472°P / 43.32889; -2.98472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Greater Bilbao
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.5 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 30626 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48940
Prefiksi +34 (Spain) + 94 (Biscay)
Koordinatat 43° 19′ 44″ Veri

2° 59′ 5″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall

Leioa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Leioa ka 30626 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]