Lekeitio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lekeitio
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Lekeitio is located in Spanjë
Lekeitio
Lekeitio

Koordinatat: 43°21′44″V 2°29′46″P / 43.36222°V 2.49611°P / 43.36222; -2.49611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Lea-Artibai
Kryetari i Bashkisë José María Cazalis Eiguren
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.9 km2
Lartësia 0 m (m.n.d.)
Popullsia 7477 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Lekeitiarra (Spanish: Lequeitianos)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48280
Koordinatat 43° 21′ 44″ Veri

2° 29′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lekeitio.com

Lekeitio është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Lea-Artibai, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Lekeitio ka 7477 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]