Lenart v Slovenskih goricah

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lenart në Slovenske gorice ( gjermanisht: Sankt Leonhard in den Windischen Büheln ) është një vendbanim, qendra e komunës Lenart dhe qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Podravskës .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]