Lendava (Sllovenia)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lendava - središte.3.jpg

Lendava (hungarisht: [Lendva] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help), gjermanisht: Limbach) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Pomurskës .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]