Lepopelca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lepopelca
Fshat
Vendndodhja
Lepopelca is located in Maqedonia e Veriut
Lepopelca
Lepopelca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Çeshinovë-Obleshevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Lindor
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2333
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 54′ 08″ Veri

22° 12′ 40″ Lindje

Popullsia 17 banorë (2002)