Lerum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lerum
Qytet
noform
Stacioni i autobusave në Lerum
Vendndodhja
Lerum is located in Suedia
Lerum
Lerum
Vendndodhja e Lerum në Suedi

Koordinatat: 57°46′V 12°18′L / 57.767°V 12.300°L / 57.767; 12.300

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Rajoni Rajoni Väster Götland
Provinca Västergötland
Komuna Komuna Lerum
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.27 km2
Popullsia 16,855 banorë
Dendësia 1,181 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Lerum është qytet në Suedi, ndodhet në komunën Lerum. Ka pasur 16,855 banorë më 2010.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]