Leshani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leshani
Fshat
noform
Vendndodhja
Leshani is located in Republika e Maqedonisë
Leshani
Leshani
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni jugperëndimor
Lartësia 1086 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6340
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 16′ 40″ Veri

20° 51′ 38″ Lindje

Popullsia 484 banorë (2002)