Lezama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lezama
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Lezama is located in Spanjë
Lezama
Lezama

Koordinatat: 43°16′29″V 2°50′0″P / 43.27472°V 2.83333°P / 43.27472; -2.83333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Durangaldea
Kryetari i Bashkisë Alaitz Etxeandia
Partia EAJ-PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.8 km2
Lartësia 65 m (m.n.d.)
Popullsia 2,432 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1024
Vendasit Lezamarra (Basque)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48196
Koordinatat 43° 16′ 29″ Veri

2° 50′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lezama.org

Lezama është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Durangaldea, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Lezama ka 2,432 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]