Li Xiannian

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Li Xiannian (23 qershor 1909 – 21 qershor 1992) ka qenë Presidenti i Republikës Popullore të Kinës midis 1983 dhe 1988. Ai ka qenë një figurë me ndikim të madh politik në Byronë Politike të Partisë Komuniste të Kinës.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]