Limfociti i vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Limfociti i vogël është qelizë me madhësi prej 9- 12 μ (mikron) dhe, pos dallimit në madhësi dhe citoplazmës së pakët, është identik me limfocitin e madh.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Praktikumi i Fiziologjisë Patologjike - Universiteti i Prishtinës, 2002 Archived 27 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine. Fakulteti i Mjekësisë