Lini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Lin)
Jump to navigation Jump to search
Lin
Lin, Albania.JPG

Lin (shq. Lini) është një fshat, që shtrihet në bregun perëndimorLiqenit të Ohrit, në afërsi të qytetit të Pogradecit. Ky fshat i përket komunës Udënisht dhe ndodhet poshtë Qafës së Thanës, mbi një gadishull të vogël, me dalje direkte në liqen.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]