Lipoviqi i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lipoviqi i Epërm
Fshat
noform
Vendndodhja
Lipoviqi i Epërm is located in Maqedonia e Veriut
Lipoviqi i Epërm
Lipoviqi i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Konçë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 843 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2424
Prefiksi (+389) 032
Targa RA
Koordinatat 41° 30′ 41″ Veri

22° 29′ 35″ Lindje

Popullsia 168 banorë (2002)