Lipoviqi i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lipoviqi i Poshtëm
Fshat
noform
Vendndodhja
Lipoviqi i Poshtëm is located in Maqedonia e Veriut
Lipoviqi i Poshtëm
Lipoviqi i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Konçë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 563 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2424
Prefiksi (+389) 032
Targa RA
Koordinatat 41° 30′ 15″ Veri

22° 27′ 25″ Lindje

Popullsia 423 banorë (2002)