Liqeni Achiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liqeni Achiri
Vendi La Paz Department
Koordinatat 17°13′J 68°58′P / 17.217°J 68.967°P / -17.217; -68.967Koordinatat: 17°13′J 68°58′P / 17.217°J 68.967°P / -17.217; -68.967
Shtetet e pellgut Bolivi
Sipërfaqja 2.8 km2 (1.1 sq mi)
Lartësia e sipërfaqes 3,876 m (12,717 ft)

Liqeni Achiri (Achiri) është një liqen në La Paz Department, Bolivi.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka një sipërfaqe prej 2.8 km2 (1.1 sq mi), dhe me lartësi mbidetare 3,876 m (12,717 ft).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]