Jump to content

Lirim Jakupi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lirim Jakupi ishte pjesë e grupit militant shqiptar te quajtur UÇPMB (Ushtria Çlirimtare e Preshevës Medvegjës dhe Bujanovacit).

Lirim Jakupi
KombësiaShqipëtarë
Vite aktiviteti1998-2001
Njohur përLuftë në Luginën e Preshevës


Lufta e Kosovës
Vepra të shquara
Transmetuesi i lajmeve për UÇPMB