Lisa Ann

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


Lisa Ann

Lisa Ann (lindur me 9 maj 1972 në Easton, Pennsylvania) është aktore pornografike. Ajo filloi karrierën si një kercimare erotike ne 1990 për te paguar kolegjin ku u certifikuar si një ndihmese dentiste. Ne 1994 ajo u be aktore për filmat për te rritur por e le ne 1997 pa i dyshonte se ishte me AIDS. Ajo kaloi disa vite si nje striptiste ne klubet e striptizmit ne shtetin e saj, para se t’ju rikthente industries se seksit si një agjente, dhe me vone si një performuese.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]